finans haberleri
Bugun...ÜLKEMİZİ YÖNETMEYE TALİBİZ

Genel Başkanlığını Bedri Yalçın’ın yaptığı ve ülkemiz genelinde teşkilatlanma çalışmalarında önemli mesafeler kaydeden Anadolu Birliği partisi Genel Başkan Yardımcısı Haşim Oruç, şunları söyledi:

facebook-paylas
Tarih: 20-03-2022 01:37

ÜLKEMİZİ YÖNETMEYE TALİBİZ

‘Bütün tanıdık, akraba, dostlarıma ve Türkiye sevdalısı herkese sesleniyorum. Öncelikle bizleri destekleyen bütün vatandaşlarımıza, en kalbi duygularımızla teşekkür ediyor, selam, sevgi ve saygılarımı iletiyorum. Anadolu Birliği partisi olarak, gümbür gümbür geliyoruz. Halkımızın bağrından çıkmış kadrolarımızla, her geçen gün daha da artan bir teveccüh ile karşı karşıyayız. İlk seçimde, bütün vatandaşlarımız ve davamıza gönül vermiş kardeşlerimizle beraber, bütün sandıkları patlatacağız inşallah’.

HAŞİM ORUÇ KİMDİR?

Diyarbakır’ın yanı sıra, ülkemiz genelinde tanınan bir kişilik olan ve ciddi bir oy potansiyeli bulunan Anadolu Birliği partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Doğu Anadolu Bölge Başkanı Haşim Oruç, bölgemizin köklü ailelerinden Badıllı aşiretine mensup.

1868 yılında Badıllı Aşiret liderlerinden Molla Yusuf, develerle Ergani Hançerli köyü başta olmak üzere, toplam on köyün toprağını satın alarak, yerleşmişler. Daha sonra, aşiretin bir kısmı, Ergani’ye, bir kısmı da, Diyarbakır’a göç etmek zorunda kalmışlar.

Haşim Oruç, 1974 Yılında Diyarbakır Bağlar İlçesinde  dünyaya geldi. Badıllı aşiretinin öz çocuğu olup, ilkokulu Bağlar Nükhet ve Coşkun Akyol İlköğretim Okulunda okudu. 1982 yılında, İlkokuldan mezun oldu. Daha sonra, Diyarbakır Koşuyolu Atatürk Ortaokul ve Lisesi’ni tamamladı.  1986-1987 yıllarında Türk Hava Kurumunda paraşütçü Komando ve Model Uçak Eğitimi aldı.

Ardından Emniyet İnşaat Emlak Karakol Lojman onarım işlerinde kalfa olarak görev yaptı. Oradan Jandarma Asayiş Vakfı Başkan Yardımcısı olarak Denetleme görevinde bulundu.

Sık sık dönemin Milletvekilleri ve Belediye Başkanlarıyla birlikte, kentimizin sorunlarının çözümü konusunda istişarelerde bulundu ve beraber hareket etti. Muhtelif partiler de, Seçim İşleri Koordinasyon Kurulunda görev yaptı.

Siyaset çalışmalarının yanı sıra, bir yandan da, sportif faaliyetlerde bulunmaya devam etti. Tekvandoda kuşak sahibi olarak, birçok müsabaka ve eğitimlerden geçti.

Bölgemizin yanı sıra, ülkemiz genelinde tanınan ve kamuoyunda sevilen bir kişiliği olan Haşim Oruç, gençlik döneminden bu yana, alın teri ve emeğiyle, vazifesini icra ederek, ekmeğinin peşinde koşmaya devam ediyor.

Bugüne kadar gerek ticari faaliyetleri ve gerekse politik çalışmaları dolayısıyla, ülkemizin birçok vilayetinde bulundu. Oldukça geniş bir çevresi olan Oruç, gerek Sivil Toplum Kuruluşları ve gerekse aşiret dermekleri nezdinde de sevilen ve sayılan bir kişilik.

Anadolu Birliği partisi Genel Başkanı Bedri Yalçın tarafından, partinin Genel Başkan Yardımcılığı ve aynı zamanda Doğu Anadolu Bölge Başkanlığı görevine atanan Haşim Oruç, çalışmalarına çok yönlü olarak devam etmekte.

 

 
Kaynak: http://www.diyarbakirhabermerkezi.com

Editör: Mustafa KALKAN

Bu haber 175 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI