finans haberleri
Bugun...Taytak, KOSGEB İl Müdürü Ayşe Yeşim Çepni’yi ziyaret etti..

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, KOSGEB İl Müdürü Ayşe Yeşim Çepni’yi ziyaret etti. Milletvekili Taytak, KOSGEB tarafından pandemi döneminde zarar gören işletmelerin istihdamlarını korumak ve istihdam sayısını arttırmak için 100 bin TL faizsiz kredi desteği verildiğini söyleyerek, il genelindeki tüm işletmeleri projeden yararlanmaya davet etti.

facebook-paylas
Tarih: 20-03-2022 12:08

Taytak, KOSGEB İl Müdürü Ayşe Yeşim Çepni’yi ziyaret etti..

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, KOSGEB İl Müdürü Ayşe Yeşim Çepni’yi ziyaret etti. Milletvekili Taytak, KOSGEB tarafından pandemi döneminde zarar gören işletmelerin istihdamlarını korumak ve istihdam sayısını arttırmak için 100 bin TL faizsiz kredi desteği verildiğini söyleyerek, il genelindeki tüm işletmeleri projeden yararlanmaya davet etti.

 

MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, İl Sekreteri Beytullah Bostancı, İl Başkan Yardımcıları Ahmet Kahveci ve Doğan Şimşek ile beraber Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) İl Müdürü Ayşe Yeşim Çepni’yi ziyaret etti.

 

Taytak, tüm işletmeleri KOSGEB’in projelerinden yararlanmaya davet etti

Başarılı çalışmalarından dolayı KOSGEB İl Müdürü Çepni’yi tebrik eden Milletvekili Taytak, KOSGEB tarafından pandemi döneminde zarar gören işletmelerin istihdamlarını korumak ve istihdam sayısını arttırmak için 100 bin TL faizsiz kredi desteği verildiğini söyleyerek, il genelindeki tüm işletmeleri projeden yararlanmaya davet etti. Taytak, “Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından hem yeni iş kurmak isteyen hemde istihdamını artırmak ve korumak isteyen işletmelere önemli destekler veriliyor. Afyonkarahisar’ın tüm ilçelerinde kurulmuş bu ağ sayesinde ticari yatırım noktasında ciddi bir artış olmaktadır. Sizin ve arkadaşlarınızın sayesinde Afyonkarahisar, KOSGEB’in teşviklerinden üst düzeyde yararlandığını görüyoruz. Bu destekler önümüzdeki süreçte artarak devam edecektir. Türk devleti güçlü, yatırımların hiçbiri durmadı, KOSGEB’in yatırımları ve destekleri de devam edecek. Desteklerin duyurulması konusunda bende üzerime düşeni yapacağım. Size ve ekibinize başarılar diliyorum” dedi.

 

Çepni, “Son başvuru tarihi 31 Mart 2022”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren KOSGEB İl Müdürü Ayşe Yeşim Çepni, KOSGEB’in çalışmaları hakkında bilgiler verdi. 31 Mart tarihinde sona erecek olan istihdama yönelik desteklerinde duyurulması konusunda Milletvekili Taytak’tan destek isteyen Müdür Çepni, “Biz KOSGEB olarak son dönemde mikro küçük işletmelere hızlı destek programı kapsamında çok yoğun bir saha programı düzenledik. 31 Mart tarihinde sona erecek. Bu konuda da sosyal medya desteğinizi de ben sizden arz edeceğim. Bu programdan Afyonkarahisar’daki işletmelerimizin maksimum faydalanmasını sağlayabilmek adına yaklaşık 13 ilçe gezdim. Sizin de bu konuda bizim sosyal medya desteğiniz olursa çok mutlu olurum. Biz işletmelerde istihdama endeksi kişi başı 100 bin lira, işletme sermayesi niteliğinde olmakla beraber istihdama endekslediğimiz kişi başı 100 bin lira bir destek veriyoruz. Mikrolarda iki, küçük işletmelerde 5 kişiye kadar kullanabiliyorlar. Bu destek, 2 yıl geri ödemesiz, faizsiz ve teminatsız olmasıdır. 2 yıldan sonra da ödemeye başladığında 4'er aylık dönemlerde 6 eşit taksitle yine toplantı yine 2 yılda ödeyecek. Dolayısıyla 4 yıl gibi bir sürede ödemeye yayılan faizi olmayan ve teminat olmayan bir destek. Bende Afyon'un bundan daha maksimum yararlanması arzu ederim. 31 Mart'a kadar yine yoğun bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
Bu haber 172 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI