Bugun...NEŞET DOĞAN SALDRIYI KINADI

ÜLKEM PARTİSİ Genel Başkanı Neşet DOĞAN Doğu ve Güneydoğu Bölgelerinde Yapılan Saldırıları Kınadı.

facebook-paylas
Tarih: 19-06-2020 14:46

NEŞET DOĞAN SALDRIYI KINADI

Şırnak, Diyarbakır, Van, Hakkari, Bitlis ve Muş'ta bazı sivil toplum kuruluşu ile siyasi parti temsilcileri, Şırnak'ın Silopi ilçesinde yol yapım çalışması yürüten yüklenici firmaya ait araca yönelik saldırıda 4 işçiyi şehit eden terör örgütü PKK'yı lanetledi.

Teröristlerin 40 yıldır Kürtleri, işçileri, masum insanları hedef aldığını belirten DOĞAN, "Kaybolan, yok olan PKK, yeniden bir kaos, fitne oluşturmak ve var olduğunu iddia etmek için bu katliamı yapmıştır. Yıllardır masum Kürt insanları katlettiği gibi bugün de katletmeye devam etmektedir. Bu katliamı lanetliyoruz. Kürt halkını, PKK'nın yaptığı bu katliamı lanetlemeye davet ediyoruz." diye konuştu.

PKK'nın hiçbir zaman Kürt halkını temsil etmediğini vurgulayan Doğan, şunları kaydetti:

"PKK tarih boyunca medeniyet denilen yolların, barajların yapılmasına, ekonomik faaliyetin düzelmesi için yürütülen tüm çalışmalara karşı çıkmıştır. PKK bu anlamda Kürtlerin sıkıntılar içinde yaşamasını, devletle karşı karşıya gelip kaos oluşmasını istemektedir. PKK Kürt halkının refahını, huzurunu, mutluluğunu ve saadetini istemediği gibi adeta onları katletmek için kanları ve canları üzerinde siyaset yapan Amerika'nın taşeron örgütü olmuştur. Türk, Kürt halkı arasında huzursuzluk, fitne oluşturmak için terör örgütü konumundadır."

"HUZURU BOZMAYA YÖNELİK PLANLI BİR SALDIRI"

Yaşam hakkına, en temel insan hak ve özgürlüklerine, toplumun refah ve huzurunu bozmaya yönelik kasıtlı ve planlı yapılan saldırıyı kınadıklarını ifade eden Neşet Doğan , şunları kaydetti:

"Daha önce de benzerleri yapılan ve tamamen halkı, sivilleri hedef alan bu saldırıların başta bölge halkı olmak üzere tüm insanlık için telafisi mümkün olmayan maddi ve manevi zararlara, yıkımlara sebep olduğu acı tecrübelerle anlaşılmıştır. Sessiz ve duyarsız kalınmasının sonraki cinayet ve katliamları planlayanları cesaretlendireceği unutulmamalıdır. Yıllardır şiddet ve baskıyı Kürt halkını sindirme aracı olarak kullanan zihniyetin miladı dolmuştur."

"BU SALDIRILARA SESSİZ KALANLARIN DEMOKRASİDEN SÖZ ETMELERİ ALDATMADIR"

"Devletimizin terörle mücadelede elde ettiği büyük başarılar sonucunda eylem yapma gücünü kaybeden terör örgütünün son aylarda sivillere yöneldiğini görüyoruz. Sırtını terör örgütüne bağlayanlar, terör örgütünün eylemlerine sesini çıkarmayanlar, terör eylemlerine karşı yürümeyenlerin adaletten, özgürlükten, demokrasiden söz etmeleri ve Ankara'ya yürümeleri Devlet lider lerine ses getirmesi sadece bir aldatmadır. Elleri ve dilleri kanlı olanlar, terör örgütünün gerçek yüzünü görmek istemeyenler, araya mesafe koymayanlar ve bu olayları lanetlemeyenlerin sorumluluklarının olduğu unutulmamalıdır. Herkes en yüksek perdeden sesini yükseltmeli ve terör eylemlerine karşı birlikte hareket etmelidir."

"BÖLGEDEKİ HİZMETLERE TAHAMMÜL EDEMİYORLAR"

Terör örgütünün son zamanlarda sivil işçilere saldırarak bir kez daha kanlı yüzünü gösterdiğini belirten Doğan, "Menfur saldırıyı kınıyor, vefat edenlere rahmet, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz." dedi.

Son günlerde gerek Hakkari'de gerekse de diğer sınır illerinde sivillere yönelik saldırıların arttığını gözlemlediklerini belirten Doğan, şöyle dedi:

"Birileri, bu bölgenin huzur ve refah iklimine girmesini istemiyor. Bölge halkı olarak bu olayları gerçekleştirenlere karşı hep beraber dik durmalıyız. Susmak, seyretmek çözüm değildir. 

Sözde adaletten bahseden ülke den bahseden meslis deki siyasetçilerin hepsine sesleniyorum. Şırnak'ta ailelerinin geçimini sağlayan işçilerimize yapılan saldırıyı kınayacaklar mı yoksa iki yüzlü davranıp susmayı mı tercih edecekler. Bölge halkı olarak hepsinin takipçisi olacağız. Olayı gerçekleştiren terör örgütü PKK'yı şiddetle, nefretle kınıyoruz."

 "Terör örgütü PKK, bir emekçiyi, bir temizlik işçisini, bir vefa destek görevlisini öldürmekle bir yere varamaz. Ülkem Partisi olarak bu saldırıları kınıyoruz. Ailesinin ekmeğini kazanmak için çalışan bir işçiyi katletmenin insanlıkla bir alakası olamaz. Bu insanlık dışı olayların bir daha yaşanmasını istemiyoruz ve nefretle kınıyoruz." diye konuştu.

 Hain emellerine ulaşmaya çalışanların karşısında duracaklarını dile getiren Dogan , şöyle konuştu:

"Bu ülke yıllardır birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde yoluna devam etmekte, inşallah bu birlikteliği ilelebet daim etme yolunda her türlü fedakarlığı yapacaktır. Özellikle günahsız ve emeklerinin karşılığını almak için yola çıkmış insanlara yapılan bu hain saldırıyı kınıyoruz. Rabbim bunu yapanlara bir daha fırsat vermesin. Devletimiz de bu yapılanların karşılığını misliyle verecektir. Ülkem PARTİSİ  olarak her zaman milletimizin yanında olmaya devam edeceğiz."

Doğan, "Bu da gösteriyor ki PKK terör örgütünün bu son çırpınışlarıdır çünkü ellerinde bir şey kalmayınca suçsuz günahsız insanları katlediyorlar" dedi. Doğan, şunları kaydetti:

"Son zamanlarda bu tür saldırılarının arttığını görüyoruz. Tabi bir yandan TSK'nın sınır ötesi operasyonları devam ediyor. Buna karşın terör örgütü bunlara gücü yetmeyince, kalacak yerleri kalmayınca sağa sola özellikle sivil işçilere saldırıyorlar. Bunların ne kadar kirli emele sahip olduklarının göstergeleridir aslında bu yaptıkları. Bunlar hedefine emellerine ulaşamayacaklar"

Saldırıyı şiddetle kınadıklarını ifade eden Doğan, şehit işçilerin ailelerine başsağlığı diledi.

ÜLKEM PARTİSİ 

GENEL BAŞKANI 

NEŞET D0ĞAN
Bu haber 94 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GENEL HABERLER Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
2095 Okunma
1033 Okunma
638 Okunma
474 Okunma
463 Okunma
455 Okunma
382 Okunma
372 Okunma
359 Okunma
342 Okunma
330 Okunma
323 Okunma
305 Okunma
300 Okunma
300 Okunma
276 Okunma
270 Okunma
268 Okunma
268 Okunma
263 Okunma
252 Okunma
251 Okunma
249 Okunma
235 Okunma
227 Okunma
220 Okunma
219 Okunma
218 Okunma
212 Okunma
208 Okunma
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI