finans haberleri
Bugun...“Kapalı kapılar arkasında yaparsa şaibe oluşacaktır”

Türk Eğitim-Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Muhtar Demirci, İl Milli Eğitim Müdürlüğünü, öğretmenlerin maaş alacakları banka anlaşması ve promosyon sözleşmesiyle ilgili uyardı.

facebook-paylas
Tarih: 12-12-2021 15:03

“Kapalı kapılar arkasında yaparsa şaibe oluşacaktır”

Türk Eğitim-Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Muhtar Demirci, İl Milli Eğitim Müdürlüğünü, öğretmenlerin maaş alacakları banka anlaşması ve promosyon sözleşmesiyle ilgili uyardı.
 


“Afyonkarahisar eğitim çalışanlarına açık duyurumuzdur” diyerek açıklamasını yapan Türk Eğitim-Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Muhtar Demirci, “Afyonkarahisar Milli Eğitim Müdürlüğü merkezde görev yapan eğitim çalışanlarının maaş anlaşması sona ermektedir. 22 Aralık 2021 tarihinde promosyon anlaşması yapılacağı bilgisini aldık. Milli Eğitim Müdürlüğü bu ihaleyi sadece yetkili sendikayı dahil ederek, kapalı kapılar arkasında yaparsa şaibe oluşacaktır. Şaibe oluşmamalıdır” dedi.


 
“Hak mücadelesinin doğru adresi Türk Eğitim Sen’dir”
Şaibe oluşmaması için yapılması gerekenleri ifade eden Demirci, “Yetkili Sendika dışında üye sayısı en fazla olan 3 sendika temsilcisi görüşmeye gözlemci olarak katılmalıdır. Tüm Bankalar davet edilmeli ve teklifler herkesin huzurunda değerlendirilmelidir. Daha bir hafta önce sadece 500 civarı çalışanı olan Çay İlçemizde ihale 7140 Lira peşin ödeme şeklinde yapılmışken, çalışan sayısı 5000-6000 civarı olan Merkezde alınacak rakam 7140 Liradan çok daha yüksek olmalıdır. Daha düşük rakamların telaffuz edildiği yönünde kulağımıza çok kötü laflar geliyor. İnşallah bunlar gerçek değildir. İhalede  promosyon anlaşmasının düşük rakamlarla yapılmasının sorumlusu İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yetkili Sendika olacaktır. Bu sorumluluk çok ağırdır.Türk Eğitim Sen olarak Sürecin yakinen takipçisiyiz, eğitim çalışanlarının hakkını alabilmesi için her türlü destek ve çabaya hazırız.  Eğitim çalışanlarımızın toplu halde pazarlanmasına asla müsaade etmeyeceğimizin kamuoyunca bilinmesini isteriz. Hak mücadelesinin doğru adresi Türk Eğitim Sen’dir” diye konuştu.
Bu haber 107 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM Haberleri

YUKARI YUKARI