finans haberleri
Bugun...DODURGA VE KOZVAN KÖYLERİNDE AİLELERE SEMİNER VERİLDİ..

Sandıklı 75. Yıl İlkokulu Müdürü Mehmet Yılmaz tarafından Dodurga ve Kozvan Köylerinde velilerine yönelik "Aile Okulu" semineri yapıldı.

facebook-paylas
Tarih: 15-01-2022 04:16

DODURGA VE KOZVAN KÖYLERİNDE AİLELERE SEMİNER VERİLDİ..

Sandıklı 75. Yıl İlkokulu Müdürü Mehmet Yılmaz tarafından Dodurga ve Kozvan Köylerinde velilerine yönelik "Aile Okulu" semineri yapıldı.Seminerde; çocukların ilgi, sevgi ve şefkat ile büyümesinin onların gönüllerinde ciddi manada olumlu gelişmeye neden olacağı iki örnekle anlatıldı. Çocuklara gösterilen sevgi sayesinde beyin gelişiminin daha iyi olduğu hakkında araştırmalar anlatıldı.

Ailelerin iyi niyetli hatalar yapabildikleri, özellikle başka çocuklarla kıyaslama yaptıkları ve bunun çocukları mutsuz ettiği anlatılarak iyi niyetli hata yapmaktan uzak durmak gerektiği salık verildi.Çocuklara evde ilgi, sevgi ve şefkat görmediğinde bu ilgiyi ya farklı arkadaş ortamlarında aradığı ya da telefon, tablet ve televizyon bağımlılığı ile bu boşluğu doldurduğu anlatıldı. 

Yan oda kavramına dikkat çeken Yılmaz, çocukların dijital aletleri ailelerinin yanında oynaması gerektiğini, aksi takdirde istenmeyen durumların oluşabileceğini anlattı.
Kaynak: afyonyerelbasin.com

Editör: Ahmet Uçmak

Bu haber 129 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM Haberleri

YUKARI YUKARI