finans haberleri
Bugun...Çocuk kreşlerinin ilki hastane bahçesine yapılacak

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in seçim vaatlerinden biri olan ‘Çocuk Kreşleri’ projesi start aldı. Bu kapsamda özveri ile çalışan sağlık çalışanlarımızın ve vatandaşlarımızın da faydalanabileceği çocuk kreşinin ilki Afyonkarahisar Devlet Hastanesi bahçesine yapılacak.

facebook-paylas
Güncelleme: 28-07-2021 03:46:52 Tarih: 28-07-2021 03:22

 Çocuk kreşlerinin ilki hastane bahçesine yapılacak

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in seçim vaatlerinden biri olan ‘Çocuk Kreşleri’ projesi start aldı. Bu kapsamda özveri ile çalışan sağlık çalışanlarımızın ve vatandaşlarımızın da faydalanabileceği çocuk kreşinin ilki Afyonkarahisar Devlet Hastanesi bahçesine yapılacak.

Çocuklarımızın eğitimi, ailelerimizin de güvenli bir şekilde evlatlarını gönül rahatlığı ile emanet edebilmeleri için olanak sağladığımız bu proje kapsamında ilk kazma düzenlenen törenle vuruldu. Törene Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in yanı sıra; AK Parti Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Başkan Yardımcıları Süleyman Karakuş, Murat Öner, Benol Kaplan, Devlet Hastanesi Başhekimi Mehmet Duran ve sağlık çalışanları katıldı.

Yurdunuseven; “Başkanımız seçim vaatlerini bir bir yerine getiriyor”

 AK Parti Milletvekili İbrahim Yurdunuseven açıklamasında Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in Afyonkarahisar için faydalı projeler yapmayı sürdürdüğüne vurgu yaparak; “Sayın Başkanımızın seçim taahhütlerinden olan ‘mahalle kreşlerinden’ ilkini gerçekleştiriyoruz. Hem sağlık çalışanlarına hem de halkımıza hitap eden güzel bir kreş yapılacak. Başkanımızın da ifade ettiği gibi birden fazla kreşler yaparak; ailelerin ihtiyaçlarına cevap verecek, çocuklarımızın eğitimine katkı sağlayacak alanlar oluşturacağız. Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. İnşallah açılışını da yapmak nasip olur.” diye konuştu.

Zeybek Başkan; “Çocuklarımız için en iyisini yapmaya devam edeceğiz”

Mahalle kreşleri ve farklı etkinlikler ile birlikte çocukların gelişimlerini destekleyecek projeler yapmaya devam ettiklerine dikkat çeken Başkanı Zeybek ise “Halkımıza söz verdiğimiz gibi mahalle kreşleri projesinin ilkini, gece gündüz halkımız için emek veren pandemi kahramanlarına ithafen Devlet Hastanesi bahçemize yapmayı istedik. 500 metrekarelik bir alanda en az 150 çocuğumuzun eğitim görebileceği kreş binamızın ilk kazmasını vurmak için bir aradayız. Burada sadece sağlık çalışanlarımız değil, tüm halkımız faydalanabilecek. İnşallah peş peşe farklı mahallelerimizde kreşlerimizi birer birer hayata geçirmeye gayret sarf edeceğiz. En değerli varlıklarımız olan çocuklarımız için en iyisini yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Başhekim Duran; “Başkanımız ve ekibine teşekkür ediyoruz”

Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Başhekimi Mehmet Duran ise yaptığı konuşmada, “Afyonkarahisar Belediyesi ve Sağlık Teşkilatının birlikte yapmış olduğu, 150 çocuğumuzun aynı anda hizmet alabileceği kreşin ilk inşaat çalışması başladı. Hem sağlıkçılarımız hem de hastanemiz adına Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e ve ekibine teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Afyonkarahisar’a 150 öğrenci kapasiteli kreş

Devlet Hastanesi içerisinde 500 metrekarelik bir alana yapılacak olan kreş binasında 150 çocuğumuz hem eğitim görecek hem de doyasıya çocukluklarını yaşayabilecek. Bilimsel temalı oyun bahçeleri ve kum havuzlarının da olacağı kreşlerimiz, çocuklarımızın el kol becerileri ve zihinsel aktivite gelişimine katkı sağlayacak. ‘Çocuk Kreşleri’ projesinin ilk kreş binası, en kısa sürede inşa çalışması tamamlanarak hizmete açılacak.

 
Bu haber 1445 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Haberleri

YUKARI YUKARI