Bugun...Ak Partili vekillerden Zafer Hastası mesajı


facebook-paylas
Güncelleme: 25-08-2021 16:53:53 Tarih: 25-08-2021 15:14

Ak Partili vekillerden Zafer Hastası mesajı

Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Av. Ali Özkaya ve Av. İbrahim Yurdunuseven Zafer Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun Zafer Haftası mesajı şu şekilde;

“Mazisi şanlı zaferlerle dolu olan büyük Türk Milletinin tarih boyunca yaşadığı en büyük zaferlerden birisi de hiç şüphesiz Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi zaferidir. Silahı, mühimmatı kalmamış olan bir neslin, iman gücü ile kazandığı büyük zaferin adıdır, İstiklal Harbi.

Hem ülke tarihimizde hem de Dünya tarihinde büyük ehemmiyet arz eden İstiklal Harbi, gelişen, kalkınan Büyük Türkiye’nin 2023, 2053, 2071 ve 2099 hedeflerine giden yolda Aziz Milletimize ve bizlere ışık tutmaktadır.

Sultan Alparslan, 26 Ağustos 1071’de Malazgirt Meydan Muharebesi ile Anadolu’nun topraklarını Türk yurdu haline getirmiştir. İstiklal Harbi ile de bu topraklar ilelebet Türk yurdu olarak kalacağı bütün cihana ilan edilmiştir.

Bu büyük zaferin 99. sene-i devriyesinde bütün hemşehrilerimin ve aziz milletimizin Zafer Bayramı’nı gönülden tebrik ediyorum.”

Türkiye’nin her alanla yeni zaferlere imza attığı vurgusunda bulunan Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya’nın Zafer Haftası mesajı ise şu şekilde;

“Tarihimizden aldığımız ilham ile yeni zaferlere milletimizle yürüyoruz”

Ağustos ayının Türk tarihinin şanlı zaferleriyle dolu olduğunu kaydeden Milletvekili Özkaya, “Dünya tarihinde yüzlerce şanlı zafer ile adını altın harflerle yazdıran ecdadımız, özellikle ağustos ayında birçok zafere imza atmıştır. Her karışı şehit kanlarıyla sulanmış bu aziz toprakları bizlere vatan olarak bırakan atalarımız iman ve inancıyla dünya tarihinde büyük izler bırakmıştır” dedi. Milletvekili Özkaya, “Tarih boyunca milletimizin birlik ve beraberliğini yıkmayı hedefleyen girişim ve türlü saldırıları aziz milletimiz büyük bir inanç ile boşa çıkarmıştır. 1071’de Malazgirt Zaferi ile başlayan, 1922’de Büyük Taarruz ile devam eden şanlı zaferlerimiz, milletimizin her zaman övünç ve gurur kaynağı olmuştur. Şanlı ecdadımızın büyük bir iman gücüyle elde ettiği bu zaferler, bizlere her zaman ilham kaynağı olmuştur. Büyük Taarruzun başladığı, Afyonkarahisar’lı olarak zafer haftasını kutlamanın ayrı bir gurur ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz” dedi.

“Türkiye her alanda yeni zaferlere imza atıyor”

“Kahraman ecdadımızın bizlere en büyük emaneti olan bu aziz vatan topraklarının yanı sıra, vatan ve bayrak sevgisini bizlerde büyük bir şevkle taşıyacak, gelecek nesillere aktarmanın gayretinde olacağız.  Milletimizle ile birlikte, 26 Ağustos 1071 Malazgirt, 27 Ağustos 1389 Kosova, 11 Ağustos 1473, Otlukbeli, 23 Ağustos 1514 Çaldıran, 24 Ağustos 1516 Mercidabık, 26 Ağustos 1526 Mohaç, 24 Ağustos 1578 Vadis Seyl ve 30 Ağustos 1922 Başkumandanlık gibi nice şanlı zaferlerden aldığımız ilham ve inançla geleceğe yürüyoruz” dedi.  Günümüzde zaferlerin teknolojik atılımlar, büyük yatırım ve projeler ile olduğuna değinen Milletvekili Özkaya, “Ecdadımızın bize bıraktığı şanlı tarihe mahcup olmamak için, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye, birçok alanda yeni zaferler elde etmektedir. Özellikle Savunma alanında Türkiye tarihinden aldığı ilhamla büyük atılımlar gerçekleştirmekte, dünya da gıpta ile bakılan bir noktaya gelmektedir. Türkiye ekonomik, sosyal, siyasi, eğitim ve kültürel alanlarda büyük gelişmeler sağlamakta, yüksek teknolojik İHA, SİHA ve diğer alanlarda dünyada büyük zaferlere imza atmaktadır” dedi. Milletvekili Özkaya mesajında son olarak, “Kanlarıyla aziz vatanın her karış toprağını sulayan şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi, Sultan Alparslan’dan, Mustafa Kemal’e kadar büyük kumandanlarımızı saygı ve rahmetle anıyorum. Aziz milletimize selam ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven’in Zafer Haftası mesajın da "Emperyalizme, 7 düvele karşı aziz milletimizin kazandığı bu zafer tüm mazlum milletlere aittir. Zaferimiz kutlu olsun” dedi.

Bu zafer milletimizin birliğinin, beraberliğinin sembolüdür

Çanakkale'de, Kurtuluş Savaşı'nda hiçbir dil, din, ırk ayrımı olmadan tüm milletin omuz omuza mücadele ettiğine vurgu yapan Milletvekili Yurdunuseven; "99.Yıl dönümünü idrak ettiğimiz büyük zaferin, milletimiz ve dünya tarihi için anlamı çok derin ve önemlidir. Merhum Mehmet Akif'in dizelerinde; "Kimi Hindu, kimi Yamyam, kimi bilmem ne bela..." diyerek belirttiği vatan toprağı üzerinde hain emeller güden ve 7 düvelden getirilmiş işgal kuvvetlerine karşı aziz milletimiz, benzeri görülmemiş bir mücadeleye imza atmıştır. O kara günlerden bize kalan en büyük miras, birlik ve beraberliğimiz, dayanışma ve omuz omuza mücadele gücümüz, bugün hala tazeliğini ve varlığını koruyor elhamdülillah. Vatan toprağının dört bir yanından ve bugünlerde tarihi bağımızı bir kez daha hatırlamamız gereken Azerbaycan, Suriye, Irak, Pakistan, Afganistan ve daha nice topraklardan bu millete olan gönülden bağıyla gelen milletimiz, dil, din, ırk ve hiçbir ayrım gözetmeden omuz omuza insanüstü bir mücadele vermiştir. Bugün bizi biz yapan bu omuz omuza mücadeledir” dedi.

Vatan ve millet size minnettar

"Zaferin kazanıldığı topraklarda büyümüş ve yetişmiş bir vatan evladı olarak bu büyük zaferi kazanarak bu toprakları bizlere bırakan başta Gazi Mustafa Kemal'i ve vatan uğruna canını vermiş şehit ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum" dedi.
Bu haber 2494 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AFYON HABER Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
835 Okunma
792 Okunma
689 Okunma
490 Okunma
478 Okunma
400 Okunma
379 Okunma
373 Okunma
364 Okunma
352 Okunma
332 Okunma
328 Okunma
318 Okunma
311 Okunma
287 Okunma
283 Okunma
273 Okunma
270 Okunma
267 Okunma
264 Okunma
253 Okunma
250 Okunma
239 Okunma
228 Okunma
227 Okunma
222 Okunma
218 Okunma
207 Okunma
207 Okunma
203 Okunma
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI