Bugun...AFİHAD 3 İl Başkanını Bir araya getirdi

Afyonkarahisar İnternet Habercileri Derneği, (AFİHAD) ilklere imza atmaya devam ediyor.

facebook-paylas
Tarih: 31-01-2018 19:06

AFİHAD 3 İl Başkanını Bir araya getirdi

AFİHAD önderliğinde organize edilen program; Afyonkarahisar Öğretmen evi Salonunda gerçekleştirildi.

Programda TBMM'de gurubu olan partiler katıldı.

Afyonkarahisar Öğretmen Evinde gerçekleştirilen ortak basın açıklamasına,AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, CHP İl Başkanı Mehmet Kemal Demirkırkan ve MHP İl Başkanı Mehmet Karagöz  ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programın açılış konuşması AFİHAD Başkanı İsmail Ögeday tarafından yapıldı. Başkan Ögeday yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi;

 

“Değerli Başkanlarım basınımızın güzide temsilcileri, Afyonkarahisar İnternet Habercileri Derneği Öncülüğünde Afyonkarahisar Öğretmen Evinde toplanmış bulunmaktayız. Burada Toplanmamızın en büyük amacı Malumunuz olduğu üzere Türk Silahlı Kuvvetlerimize ait Devletimizin Orduları Sınır Güvenliğimiz ve vatandaşlarımızın güvenliği açısından yaklaşık olarak, 13 gündür Afrin’de Zeytin Dalı Harekatını icra ediyor.

 

Bizlerde İnternet Habercileri Derneği olarak, Devletimizin ve Ordumuzun Zeytin dalı Harekatına sonuna kadar destek olduğumuzu göstermek ve bildirmek için buradayız. Bu noktada Ak Parti İl başkanımız, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanımız ve Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanımızı Derneğimiz öncülüğünde ortak bir destek açıklaması yapmak için burada sizlerin huzurunda bir araya getirdik.

 

 Burada amacımız siyaset yapmadan devletimizin ve Milletimizin yanında yani söz konusu vatansa birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuzu devletimize ve hükümetimize sonuna kadar destek olduğumuzu bildirmek. Ben sözlerimi fazla uzatmadan sözü Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar İl Başkanımızdan başlamak üzere sırasıyla İl Başkanlarımıza bırakıyor sizlere saygı ve selamlarımı sunuyorum.” Dedi.

 

Ardından Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mehmet Karagöz söz alarak şu ifadeleri kullandı;

 

“Toplantının zamanlaması mükemmel olmuş Amerika'nın 30000 teröristle ordu kurduğunu açıkladığı şu zamanda ve 4000 tırın üzerinde silah gönderdiği şu dönemde devletimiz anında refleks göstererek gereğini yapmıştır. Amerikan Körfez Savaşı'ndan bu yana bölgede bir Kürdistan Devleti oluşturmanın niyetindedir. Irak'la başladı Suriye'de devam etti, İran'da da küçük bir yoklama çekildi. Bu yoklama böylece kalmayacak biliyoruz.

 

 İleride orası da karışacak. Bize düşen Amerika'nın Irak’tan başlayarak Suriye’den sıcak sulara inme hayalleri bu 30 bin kişilik ordu ve 4 bin tırlık silah ile hedefliyordu. Tabii bizim de anında refleks göstererek başta El-Bab olmak üzere Afrin operasyonu ile bu hedef sekteye uğradı. Yani Zeytin Dalı operasyonu Amerika Birleşik Devletleri'nin hayallerinin suya düştüğü bir operasyon oldu. Biz bu noktada devletimizin sürekli yanındayız. Elbette bu operasyonlarda şehitler verilecek, gaziler verilecek buna hazırlıklı olmalıyız. Çünkü Çanakkale'de şehitler vermeseydik bugün burada bu basın açıklamasını yapamıyor olurduk. “ İfadelerine yer verdi.

 

Daha sonra Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Kemal Demirkırkan Söz alarak, şu ifadeleri kullandı.

 

“ Sevgili İl Başkanlarım kıymetli basın mensupları,Öncelikle bu güzel toplantıyı düzenleyen Afyonkarahisar İnternet Habercileri Derneğine teşekkür ediyorum. Böyle bir fırsatı bize sundukları için.Ülkemizin gündemi malum çok yoğun özellikle 12 günden beri devam eden harekat, ordumuzun başlattığı harekat,ülkemizin en önemli konularından birisi.

 

Türkiye Cumhuriyeti beklide Dünya’nın en kritik ve jeopolitik noktasında yer almakta. Tarih boyunca bu bölgede emperyalist ülkelerin kirli emelleri hiçbir zaman eksik olmadı.Alparslan ile bu topraklara girdiğimiz bu günden itibaren,Haçlı seferleri ile başlayan, Osmanlı’yı yıkmakla başlayan,kurtuluş savaşında gördüğümüz daha sonrasında darbe girişiminde gördüğümüz, emperyalist emeller bu bölgeden hiçbir zaman eksik olmadı.Türklerin yaşadığı bu coğrafyada gerçekten,bundan sonrada bu emellerin azalacağını yada biteceğini düşünmememiz gerekiyor.

 

Bu  yüzden bugün yaşananlara bir milli dava olarak bakmamız,bundan sonraki süreci de buna göre planlamamız gerektiğini,düşünüyoruz.Harekatla birlikte şehitlerimiz var, gazilerimiz var ben öncelikle şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum,yakınlarına sevenlerine ve tüm ulusumuza başsağlığı diliyorum.

 

Gazilerimize acil şifalar diliyorum ki bir an önce,sağlıklarına kavuşsunlar. Emparyalist ülkelerin Amerika’nın, Rusya’nın İran’ın bu bölgede oluşturmaya çalıştığı bir,koridor ve bu koridordan sonra,ülkemize gelecek olduğunu düşündüğümüz,bir terör tehdidi bu harekatın bir teması idi.

 

Bu tema üzerinden başlatılan harekat ta Türk ordusu gereğini yapmaktadır, Gereğini yaparken de bölgede yaşayan sivil halkı savaşın dışında tutarak onlara zarar vermemeyi hedeflemektedir. Biz bu anlamda ordumuzun başlattığı bu harekatın,doğru bir zamanda,ve doğru bir yerde olduğunu düşünüyoruz. İlk Günden itibaren de Cumhuriyet Halk  Partisi olarak, bunun tepkilerini verdik. ve bu bağlamda ordumuza olan desteğimizi de her zaman  ifade ettik. ben bu vesile ile başkanlarıma teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum.” Dedi.

 

Son olarak Ak Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven söz alarak şu konuşmayı yaptı;

 

“Toplantıda konuşan AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven “Bildiğiniz gibi Zeytin Dalı operasyonunun bugün 12. günü. Öncelikle değerli il başkanlarımızla birlikte biz Afyonkarahisar olarak Türk devletinin, Türk milletinin ve Türk askerinin arkasında birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuzu belirtmek istiyorum.

 

Söz konusu vatansa gerisi teferruattır. Emperyalist güçlerin bulunduğumuz jeopolitik alanda çok ciddi emelleri var. Bunları biliyoruz. Bu emelleri yüzyıllardır hatta binlerce yıldır sürüyor. 1071 yılında Malazgirt ile başladığımız Anadolu yolculuğunda bölgemiz her daim hedef haline gelmiştir.

Anadolu coğrafyasında kötü emelleri olan ülkelere karşı biz her daim bir ve beraber olmuş onlarla gerektiğinde savaşmış ve bu savaşı da zaferle kazanmış bir milletiz. Burada da biz Afyonkarahisar da Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde grubu bulunan siyasi partilerin il başkanları olarak, yapılan operasyonun arkasında olduğumuzu, onlarla bir olduğumuzu ve askerlerimizi muzafferiyeti için sizlerle bir araya geldik.  Biz, diğer bazı siyasi partilerin desteğinin de olduğunu biliyoruz” dedi. 

 

“Türk Silahlı kuvvetlerimizin bu sabah yaptığı açıklamada etkisiz hale getirilen terörist sayısının 712 olduğunu belirtmek istiyorum” diyen Yurdunuseven konuşmasında, “Bu operasyonda şehitlerimiz de var ama Allah şehitlerimizin sayısını arttırmasın, gazilerimizin sayısını arttırmasın. Ama bu mücadele oldukça biliniz ki şehitlerimiz de olacak gazilerimiz de olacak. Biz 1071 ile başlayan Anadolu maceramızda bugüne kadar şehit olan her kim varsa şehitlerimize Allah'tan rahmet, sağ olan gazilerimize ise Allah'tan acil şifalar diliyoruz. Biz 15 Temmuz’u yaşamış bir millet olarak, bir araya geldiğimizde millet ve devlet için nasıl kol kola yürüdüğümüzü göstermiş bir toplumuz. O yüzden şu anda ben burada olmaktan mutluluk duyuyorum” ifadelerine yer verdi.

 

 Bu haber 15655 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
15191 Okunma
3928 Okunma
3702 Okunma
3601 Okunma
3551 Okunma
3238 Okunma
3176 Okunma
3028 Okunma
2927 Okunma
2915 Okunma
2785 Okunma
2746 Okunma
2737 Okunma
2719 Okunma
2605 Okunma
2590 Okunma
2480 Okunma
2412 Okunma
2072 Okunma
2066 Okunma
2045 Okunma
1988 Okunma
1950 Okunma
1905 Okunma
1808 Okunma
1171 Okunma
1166 Okunma
44 Okunma
32 Okunma
50225 Okunma
32303 Okunma
15191 Okunma
7736 Okunma
7651 Okunma
6920 Okunma
6758 Okunma
6711 Okunma
6468 Okunma
6267 Okunma
6250 Okunma
4983 Okunma
4501 Okunma
4387 Okunma
4225 Okunma
4211 Okunma
4186 Okunma
4054 Okunma
3928 Okunma
3902 Okunma
3797 Okunma
3707 Okunma
3702 Okunma
3617 Okunma
3609 Okunma
3601 Okunma
3590 Okunma
3584 Okunma
3551 Okunma
3539 Okunma
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI