bursa escort bursa escort bursa escort bursa escort bursa escort bursa escort bursa escort istanbul escort escort istanbul escort bayan şişli escort beylikdüzü escort sakarya escort
porno izle porno hd sex türkçe porno türbanlı porno
Bugun...



3. istifayı sözleşmeliyken yaparsam memurluğa engel olur mu?

Soru Merhaba kadrolu memurluktan 2 defa istifam var. Şuan sözleşmeli memurum tekrar sözleşmeyi fesh edip kpss ile öğretmen olabilirmiyim.

facebook-paylas
Tarih: 02-12-2019 14:42

3. istifayı sözleşmeliyken yaparsam memurluğa engel olur mu?

Cevap

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu:

"Memurluktan çekilenlerin yeniden atanmaları:

Madde 92 -İki defadan fazla olmamak üzere memurluktan kendi istekleriyle çekilenlerden veya bu Kanun hükümlerine göre çekilmiş sayılanlardan tekrar memurluğa dönmek isteyenler, ayrıldıkları sınıfta boş kadro bulunmak ve bu sınıfın niteliklerini taşımak şartıyla ayrıldıkları tarihte almakta oldukları aylık derecesine eşit bir derecenin aynı kademesine veya 71 inci madde hükümlerine uyulmak suretiyle diğer bir sınıfta eşit derecedeki kadrolara atanabilirler."

Memurluktan 3 defa istifa edenler memurluğa tekrar atanamıyor. Sözleşmeliyken istifa memurluktan istifa sayılmıyor.

Durumunuza göre sözleşmeliyken istifa ederseniz memur olabileceğinizi düşünüyoruz.




Kaynak: sorucevap.memurlar.net

Editör: MUSTAFA GÖBEŞ

Bu haber 39 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GENEL HABERLER Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI